Reklama

Reklama

Odwołano wszystkie weekendowe zawody sportowe w regionie Paryża

Wszystkie zaplanowane na sobotę i niedzielę (14-15 listopada) zawody sportowe w regionie Paryża zostały odwołane. W piątek wieczorem we francuskiej stolicy doszło do serii zamachów terrorystycznych, w których zginęło co najmniej 120 osób.

Władze sportowe Francji wydały zalecenie dla prezesów poszczególnych federacji, aby zawiesić wszelkie rozgrywki przewidziane na weekend w regionie paryskim. Nie odbędzie się m.in. mecz Pucharu Europy w rugby pomiędzy Racingiem 92 a zespołem Glasgow.

Ze względu na mecze towarzyskie, nie były zaplanowane spotkania piłkarskiej ekstraklasy Francji.

W akcji solidarności z ofiarami zamachów, zamknięty w sobotę będzie park rozrywki Disneyland, położony na wschód od Paryża.

W wyniku zamachów terrorystycznych w kilku miejscach stolicy Francji w piątek wieczorem śmierć poniosło ponad 120 osób.

Reklama

Wybuchy było słychać podczas rozgrywanego na Stade de France pod Paryżem towarzyskiego spotkania piłkarskich reprezentacji Francji i Niemiec (2-0). Według francuskich mediów, miały one miejsce przy bramie wschodniej, gdzie zginęły cztery osoby.

Ze względów bezpieczeństwa zespół gości dopiero w środku nocy kilkoma busami i w eskorcie opuścił obiekt, a w sobotę rano specjalnie podstawionym samolotem udał się w podróż do domu; wcześniej Niemcy planowali powrót na niedzielne południe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama