Reklama

Reklama

Odwołanie Zinedine Zidana odrzucone

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) utrzymała w mocy karę odsunięcia od pięciu meczów Zinedine Zidane (Juventus Turyn) nałożoną na niego za brutalne zachowanie wobec Jochena Kientza (Hamburger SV).

Zinedine Zidane otrzymał czerwoną kartkę 24 października podczas meczu Ligi Mistrzów, który Hamburger wygrał w Turynie 3:1. Odwołanie francuskiego piłkarza zostało w piątek odrzucone.

Reklama

Zidane pojawił się osobiście w siedzibie UEFA w Nyon, tłumacząc komisji odwoławczej, że jego zachowanie było następstwem faulu na nim. Powiedział, że był sfrustrowany faktem, iż jego zespół przegrywa, przy zastosowaniu nie sportowych metod. Mimo to, po zbadaniu wszelkich dowodów, komisja ogłosiła, że zawieszenie na pięć spotkań i grzywna w wysokości 25 000 franków szwajcarskich (14 220 dolarów) zostaje utrzymana.

Decyzja UEFA oznacza, że Zidane nie zagra w kluczowym dla włoskiej drużyny meczu z Panathinaikosem, w Atenach, 8 listopada. Juventus musi ten mecz wygrać, by awansować do drugiej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

Dowiedz się więcej na temat: hamburger | Juventus | Zinedine Zidane | UEFA | odwołanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje