Reklama

Reklama

Odstrzał na Bukowej

Po sobotnim meczu z Górnikiem trener Broniszewski przyznał, że połowa obecnych zawodników GKS nie nadaje się do gry w pierwszej lidzie. Nie trzeba było długo czekać na kroki prezesa Dziurowicza i już wiadomo, kto znalazł się na pierwszej liście "do odstrzału".

Po sobotnim meczu z Górnikiem trener Broniszewski przyznał, że połowa obecnych zawodników GKS nie nadaje się do gry w pierwszej lidzie. Nie trzeba było długo czekać na kroki prezesa Dziurowicza i już  wiadomo, kto znalazł się na pierwszej liście "do odstrzału".

Na rozmowy do gabinetu prezesa zaproszeni zostali Ryszard Czerwiec, Roman Madej, Mieczysław Agafon, Tadeusz Bartnik i Łukasz Gorszkow. Z pierwszą dwójką na pewno nie zostaną przedłużone umowy, a więc ci zawodnicy już na pewno opuszczają Katowice. Z pozostałymi spośród wymienionych kontrakty najprawdopodobniej zostaną rozwiązane za porozumieniem stron.

Na tym nie kończy się lista graczy niepewnych swego miejsca w zespole. Sam prezes Dziurowicz zaznacza, że przynajmniej czterech kolejnych zawodników może spodziewać się podobnych rozmów jak wcześniej wspomniani. Na razie też nie wiadomo kto zasili GKS w przerwie zimowej. Do klubu zgłasza się wielu zawodników próbujących wykorzystać szansę na grę w pierwszej lidze.

Reklama

Na ich miejsce trener Broniszewski chciałby pozyskać wiślacki zaciąg: Jacka Kowalczyka, Łukasza Nawotczyńskiego, Sebastiana Fechnera i Adama Piekutowskiego, choć przyjście tego ostatniego uzależnione jest od tego, czy z rosyjskim Szinnikiem Jarosław rozwiąże kontrakt Jarosław Tkocz, były bramkarz "Gieksy".

Kowalczyk to były piłkarz Katowic, który po przeprowadzce do Krakowa, nie potrafił wywalczyć miejsca w podstawowym składzie, a Nawotczyński w rundzie jesiennej był już wypożyczony do "Gieksy".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL