Reklama

Reklama

"Oddali nas do niewoli FIFA"

- Wypowiedzieliśmy wojnę FIFA i UEFA, by w jej pierwszym dniu oddać się do niewoli. Dzisiejszą decyzją minister sportu skompromitował wszystkich. Siebie, mnie i premiera Tuska - powiedział w TVN Jan Tomaszewski, który popierał decyzję o wprowadzeniu kuratora do PZPN-u.

Chwilę wcześniej minister sportu Mirosław Drzewiecki bronił rozwiązania, które przyjął. Zgody na wycofanie kuratora, o ile jego obowiązki przejmie Nadzwyczajna Komisja Wyborcza złożona z członków rządu, FIFA i UEFA.

- Nie ma Pan racji - oponował Tomaszewski. - Ta Komisja nie ma szans zastąpić kuratora, skoro jednocześnie będzie funkcjonował PZPN!

Drzewiecki bronił się, że tym razem Komisja się nie skompromituje, bo interesów rządu będzie w niej bronił Adam Giersz. Dodawał, że wycofanie kuratora wcale nie jest przesądzone i na pewno nie odbędzie się przed piątkiem. - Jeśli to okaże się konieczne, to podam się do dymisji - zaznaczył Drzewiecki, ale dodał, że przy każdej decyzji konsultował się z premierem Donaldem Tuskiem.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy