Reklama

Reklama

Nowy stadion w Katowicach na pewno powstanie

Otwarcie ofert na budowę nowego stadionu w Katowicach opóźni się, ale nie ma obaw. Trzytygodniowe opóźnienie nie zmienia bowiem zapewnień władz miasta: nowy stadion na pewno powstanie. Miasto jest zdeterminowane w kwestii jego budowy. - To ostatnia z ważnych inwestycji, której w Katowicach brakuje - podkreśla Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

- Stadion to ostatnia pozycja z listy, ale nie najmniej ważna. Z  nowym stadionem będzie pełny komplet przemiany miasta. Może dlatego był na końcu listy, że Bukowa jeszcze przed kilkunastu laty należała do lepszych stadionów w Polsce. Teraz jednak obiekt jest przestarzały - przyznaje Waldemar Bojarun.

Budowa stadionu to priorytet

Nowy stadion, który zastąpi Bukową ma powstać przy autostradzie A4. Oferty firm chcących budować nowy stadion dla Katowic miały zostać otwarte 11 marca. Ostatecznie magistrat poczeka na propozycje firm budowlanych do końca miesiąca. Przyjmowanie ofert przedłużono z powodu liczby pytań od potencjalnych budowniczych stadionu, do tej pory Urząd Miasta dostał ich 570. Dotyczą właściwie wszystkiego: dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej czy odbioru robót budowlanych.

Reklama

- Dla nas budowa nowego stadionu to priorytet. Uważamy, że to potrzebna inwestycja. Chodzi nie tylko o pierwszą drużynę GKS-u Katowice, ale również o młodzież. Obecnie nie słyniemy ze szkolenia młodzieży a... chcemy słynąć! Dlatego zależy nam, żeby cała nowoczesna baza szkoleniowa znajdowała się w jednym miejscu, przy nowym stadionie - tłumaczy wiceprezydent Katowic.

Budowa do 2024 roku

Pod koniec roku Rada Miasta Katowice uchwaliła budżet na rok 2021 oraz wieloletnią prognozę finansową na lata 2021-45. Oznaczało to  zielone światło dla budowy nowego stadionu i hali dla GKS Katowice. Wiadomo, że na ten cel wyemitowane zostaną miejskie obligacje w wysokości 150 mln zł. Katowice chcą wyemitować obligacje w latach 2021-23 a spłacać je w ratach od 2031 do 2041 roku.

Budowa kompleksu przy zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku powinna rozpocząć się w tym roku i zakończyć w 2024 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL