Reklama

Reklama

Nowy ranking FIFA po meczach Polaków. Rosjanie z awansem

FIFA przedstawiła uaktualniony ranking. Ciekawość kibiców może wzbudzać nie tylko pozycja reprezentacji Polski, ale również czołówka zespołów i rotacje, jakie nastąpiły od poprzedniej publikacji rankingu. Na którym miejscu obecnie znajdują się „Biało-Czerwoni”?

Ostatnie mecze Polaków nie przyniosły dla nich zmiany w rankingu FIFA. "Biało-Czerwoni" wciąż pozostają notowani na 26. pozycji. Ich dorobek zwiększył się jednak o dwa punkty.

Do zmian doszło natomiast w czołówce rankingu. W pierwszej trójce znajdują się bowiem Brazylia, Belgia oraz Argentyna, z którym to zespołem Polacy zmierzą się na mistrzostwach świata. Tym samym reprezentacja Argentyny wyprzedziła Francję, która została zepchnięta na czwartą lokatę.

Czytaj też: Rosjanin atakuje polskich piłkarzy. "Od lat są do nas wrogo nastawieni" 

Reklama

Na którym miejscu w rankingu FIFA są rywale Polaków na MŚ?

W najlepszej dziesiątce zespołów znalazły się ponadto kolejno zespoły Anglii, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Portugalii oraz Danii.

Dwunaste miejsce zajmuje reprezentacja Meksyku, a 53. Pozycję Arabia Saudyjska. To właśnie jeszcze z tymi drużynami "Biało-Czerwoni" zmierzą się w grupie C podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Co ciekawe, pomimo odsunięcia z międzynarodowych rozgrywek Rosjan, drużyna ta zanotowała awans w rankingu o jedną pozycję. Aktualnie reprezentacja tego kraju plasuje się na 35. miejscu.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL