Reklama

Reklama

Nowe logo PZPN-u podobne do tego PiS-u?

Poznaliśmy nowe logo PZPN! Nie możemy się jednak oprzeć wrażeniu, że swym wyglądem przypomina to, używane przez Prawo i Sprawiedliwość...

Poznaliśmy nowe logo PZPN! Nie możemy się jednak oprzeć wrażeniu, że swym wyglądem przypomina to, używane przez Prawo i Sprawiedliwość...

PZPN uznał, że w ramach odświeżenia wizerunku wypuści nowe logo, które w czwartek zaprezentował. Dziennikarze od razu zauważyli, że jest ono podobne do logotypu Prawa i Sprawiedliwości. Grzegorz Lato się tylko uśmiechnął.

Badania marketingowe wykazały, że stare logo nie kojarzyło się kibicom zbyt dobrze. PZPN robi wszystko, aby nieoficjalnym hymnem polskich kibiców nie było "Je... PZPN".

-Dynamiczność, otwartość, profesjonalizm i nowoczesność - tym kierowali się twórcy nowego logotypu. Dodatkowo obrali sobie hasło przewodnie: "Łączy nas piłka nożna".

Reklama

- Zmiana lgotypu dla PZPN-u, to wydarzenie historyczne - nie kryje Grzegorz Lato, prezes PZPN-u. - Zdecydowaliśmy się stworzyć logotyp nowoczesny i funkcjonalny.

- Najlepszym impulsem dla stworzenia nowego logo były dla nas mistrzostwa Europy Euro 2012 - dodała rzeczniczka Związku, Agnieszka Olejkowska.

Podczas prezentacji doszło do drobnego zgrzytu - jedna z prezentacji zablokowała się i na sali zapanowała ciemność na kilka sekund, ale później wszystko przebiegało płynnie.

Czy dzięki nowemu logo PZPN będzie postrzegany korzystniej? - Mam świadomość tego, że wszystko zależy od wyników naszej reprezentacji. Za moich czasów, gdy przegrywaliśmy, to cała prasa nas krytykowała, a później, gdy osiągnęliśmy sukces na mistrzostwach w RFN-ie, to każdy nas chwalił i z chęcią dzisiaj byśmy do tamtych czasów wrócili - powiedział Lato.

Lato nie chciał ujawnić, ile będzie kosztowała operacja związana ze zmianą logotypu. Nie zgodził się też co do tego, że najpierw powinien się zmienić sposób działania PZPN-u, a dopiero później logo. - Życzyłbym każdemu związkowi sportowemu w Polsce, żeby działał tak sprawnie i transparentnie, jak my - stwierdził prezes Lato. - Koszty operacji związanej ze zmianą logo będą niemałe, a my jesteśmy finansowo trochę w dołku, ale szczegółów kosztów nie mogę ujawnić - to handlowe sprawy. Wiadomo jednak, że trochę papieru pójdzie na zmianę wizytówek, dokumentów, zmiana strony internetowej będzie konieczna, a to wszystko będzie nas kosztować, My sobie jednak poradzimy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL