Reklama

Reklama

Nowa płyta boiska płockiej Wisły

Piłkarze Wisły Płock udali się na zasłużone urlopy, a na stadionie przy ulicy Łukasiewicza trwają prace związane z wymianą płyty boiska. Stare wysłużone boisko było po zimie w opłakanym stanie i władze klubu postanowiły, że po Dniu Chemika zabierają się ostro do pracy.

Jak nas poinformował wiceprezes SSA Szczepan Targowski prace związane z budową nowego boiska wykonuję firma Zielona Architektura z Warszawy. Są to profesjonaliści, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Zostaną położone nowe dreny i całkowicie zlikwidowana bieżnia.

Miejsca za bramkami mają służyć również do treningów. Ciekawostką jest fakt, iż trawa nie będzie przywieziona w kawałkach, lecz siana na wcześniej przygotowanym gruncie. Najprawdopodobniej pierwszy mecz ligowy odbędzie się na wyjeździe, a na 14 sierpnia ma być gotowa nowa płyta boiska. Tego właśnie dnia rozegrany zostanie w Płocku pierwszy mecz w pucharze UEFA. Firma, która podjęła się tego zadania zapewnia, że wszystko będzie gotowe do 7 sierpnia.

Reklama

Tak, więc "nafciarze" w nagrodę za utrzymanie się w ekstraklasie i awans do europejskich pucharów będą w przyszłym sezonie rozgrywać swoje mecze na nowoczesnym boisku. Miejmy nadzieję, że starania działaczy Wisły dostrzeże także PZPN i będziemy oglądać w Płocku występy reprezentacji Polski.

Krzysztof Łączyński, Płock.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama