Reklama

Reklama

Nina Patalon selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet została Nina Patalon. Trenerka, która prowadziła już Biało-Czerwone w towarzyskim meczu przeciwko Szwedkom jako tymczasowe selekcjonerka, teraz została już oficjalnie mianowana na to stanowisko.

Jestem przekonany, że to dobry moment, aby reprezentację Polski kobiet przejęła kobieta, co wpisuje się w światowy trend. Nina Patalon ma bardzo dużą wiedzę o żeńskim futbolu, zwłaszcza krajowym. Uważam, że należy dać jej szansę. Poprowadziła już kobiecą reprezentację Polski w kwietniowym meczu towarzyskim z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata, Szwecją, w którym kadra zaprezentowała otwarty i ofensywny futbol, co podobało się kibicom. Piłka kobieca jest jednym z filarów naszej federacji w nadchodzących latach - powiedział o nowej selekcjoner prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany przez oficjalną stronę związku.

Nina Patalon nowym selekcjonerem kadry Polski

Reklama

Patalon, która do tej pory pracowała z młodzieżowymi reprezentacjami, bardzo dobrze zna się z większością obecnych zawodniczek, występujących w reprezentacji. Część z nich zna ją jeszcze z rozgrywek ligowych, spora grupa właśnie z pracy w kadrze U-17. Patalon to jedyna w Polsce trenerka z licencją UEFA Pro. Jest także Koordynatorką Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet w PZPN.

- Dziękuję Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za zaufanie i możliwość pracy z pierwszą reprezentacją Polski kobiet. To dla mnie duże wyróżnienie! Mocno wierzę w to, że dalej wspólnie będziemy rozwijać piłkę kobiecą i razem pomożemy reprezentacji wznieść się na wyższy poziom - powiedziała nowa selekcjonerka reprezentacji Polski cytowana przez stronę pzpn.pl.

KK

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | piłka nożna kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje