Reklama

Reklama

Niemieckie staje ARD i ZDF nie kupiły licencji na transmisje z olimpiad 2018-2024

Niemieckie stacje telewizji publicznej ARD i ZDF nie będą transmitować na żywo igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024. Niemiecki nadawca uznał cenę, której domagał się właściciel praw - amerykański koncern Discovery - za licencję, za zbyt wygórowaną.

Szef ZDF Thomas Bellut powiedział w poniedziałek, że cena zaproponowana przez Discovery była "znacznie za wysoka". - Żądania Discovery przekraczały znacznie to, za co mogliśmy wziąć na siebie odpowiedzialność - dodał szef ARD odpowiedzialny za prawa do imprez sportowych. 

Reklama

Jak pisze agencja dpa, niemiecka telewizja publiczna oferowała za licencje na cztery igrzyska 200 mln euro, amerykański koncern domagał się 300 mln euro. Podczas ostatniej tury negocjacji doszło do zbliżenia stanowisk, jednak różnice stanowisk okazały się mimo wszystko zbyt duże.

Niemiecka telewizja publiczna transmituje igrzyska olimpijskie od 1964 roku. Podczas ostatniej letniej olimpiady w Rio de Janeiro ARD i ZDF oferowały 1000 godzin transmisji.

Przebieg igrzysk olimpijskich w najbliższych sześciu latach będzie można oglądać na kanale Eurosport. Część transmisji będzie jednak dostępna tylko w programach płatnych tej stacji.

Bellut zapowiedział, że jest gotowy do podjęcia rozmów, jeżeli Discovery zmieni zdanie.

Dowiedz się więcej na temat: ZDF | szef ZDF Thomas Bellut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje