Niemcy zadowoleni po wygranej w Hiszpanii

Niemieccy kibice odetchnęli z ulgą. Drużyna Joachima Loewa w końcu pokazała się z dobrej strony, wygrywając na wyjeździe 1-0 towarzyski mecz z Hiszpanią.

Po przegranej z Polską, remisie z Irlandią i skromnym zwycięstwie z Gibraltarem, niektórzy niemieccy kibice z dużym niepokojem czekali na mecz z Hiszpanią.

W spotkaniu z wciąż aktualnym mistrzem Europy niemiecka jedenastka zaprezentowała się jednak lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Niemcy grali stabilniej, zwłaszcza w obronie i z większym zaangażowaniem.

Zostało to wynagrodzone w 89. minucie, kiedy Toni Kross mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

- Nie mogliśmy życzyć sobie lepszego zakończenia tego roku - mówił po meczu trener mistrzów świata Joachim Loew.

Jedenastka, która zagrała z Hiszpanią, nie miała jednak wiele wspólnego z tą, która w lipcu wywalczyła mistrzowski tytuł.

W składzie pojawiło się wielu piłkarzy, którzy nie zagrali nawet minuty na mundialu w Brazylii.