Reklama

Reklama

Nie żyje słynny piłkarz. Dwa razy zdobył wicemistrzostwo świata

​Wim Jansen nie żyje. Wielokrotny reprezentant Holandii i dwukrotny wicemistrz świata zmarł w wieku 75 lat. Smutne informacje potwierdził Feyenoord Rotterdam.

Wim Jansen w czasie swojej piłkarskiej kariery 65 razy zagrał w reprezentacji Holandii. Razem z Oranje dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo świata, a także raz sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy.

Wim Jansen nie żyje. Miał 75 lat

Jansen jako piłkarz najdłużej związany był z Feyenoordem Rotterdam. Dla tego klubu grał przez 15 lat (1965-1980). Później występował także dla takich klubów jak Washington Diplomats i Ajax Amsterdam.

Później Jansen rozpoczął karierę trenerską. Prowadził m.in. Feyenoord i Celtic Glasgow. Swego czasu pełnił też rolę asystenta Leo Beenhakkera w reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

Reklama

Informację o śmierci Jansen przekazał Feyenoord. Holenderski klub opublikował wpis w mediach społecznościowych, podkreślając, że Jansen był "wspaniałą osobą i świetnym zawodnikiem".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy