Reklama

Reklama

Nie żyje Oswaldo Alvarez, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji kobiet Brazylii

W wieku 63 lat zmarł w szpitalu w Sao Paulo Oswaldo Alvarez, szkoleniowiec, który prowadził kobiecą piłkarską reprezentację Brazylii w dwóch ostatnich edycjach mistrzostw świata. Trener od jakiegoś czasu chorował na raka wątroby.

W obu edycjach mundialu Brazylijki odpadły w 1/8 finału - w 2015 roku po meczu z Australią, a w 2019 uległy Francuzkom. Alvarez został zwolniony w lipcu i nie podjął już żadnej pracy.

Reklama

Pod jego wodzą reprezentacja wygrała dwukrotnie Copa America (2014, 2018) i Igrzyska Panamerykańskie. W igrzyskach w Rio de Janeiro zajęła czwarte miejsce. 

Po turnieju olimpijskim podał się do dymisji, a jego miejsce zajęła Emily Lima, która była pierwszą kobietą prowadzącą kadrę Brazylii, ale w 2017 roku została zwolniona. Wtedy popularny Vadao wrócił na stanowisko.

"Jestem dumna z tego, że mogłam przeżyć te chwile u twego boku i dziękuję, że mogłam się tyle od Ciebie nauczyć" - napisała na Instragramie Martha, jedna z najbardziej znanych piłkarek, wybierana sześciokrotnie najlepszą zawodniczką świata.

mar/ af/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje