Nakamura uratował punkt Celtikowi

Piękny gol Shunsuke Nakamury dał jeden punkt Celtikowi Glasgow w starciu z Dundee United w 21. kolejce szkockiej ekstraklasy piłkarskiej. Mecz na Celtic Park zakończył się remisem 2:2.

Japończyk popisał się pięknym strzałem w długi róg i piłka przeleciała nad rozpaczliwie interweniującym Derekiem Stillie. Było to szóste trafienie Nakamury w tym sezonie ligowym.

Do 78. minuty nic jednak nie zapowiadało szczęśliwego końca dla gospodarzy, gdyż to Dundee United było zespołem lepszym i - co najważniejsze - wygrywało 2:0.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie. Niezdecydowanie obrońców Celtiku wykorzystał David Robertson, pokonując strzałem głową próbującego ratować sytuację Artura Boruca, który w kilku sytuacjach stanął na wysokości zdania, szczególnie imponując pewną grą na przedpolu.

Polak nie był w stanie zapobiec utracie drugiego gola. W 58. minucie strzelił go Collin Samuel i zapowiadało się na smutny "Boxing Day" dla drużyny z Glasgow. Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktową bramkę zdobył jednak Darren O'Dea, a 120 sekund później wyrównał Nakamura.

Całe spotkanie w barwach Celtiku rozegrał Maciej Żurawski.