Reklama

Reklama

Na Euro będzie więcej ekip

Przedstawiciele wszystkich 53 narodowych federacji piłkarskich zrzeszonych w UEFA zgodzili się w sobotę w Wiedniu na rozszerzenie finałów mistrzostw Europy z 16 do 24 drużyn.

Przedstawiciele wszystkich 53  narodowych federacji piłkarskich zrzeszonych w UEFA zgodzili się w  sobotę w Wiedniu na rozszerzenie finałów mistrzostw Europy z 16 do  24 drużyn.

Zwolennikiem takiego rozwiązania jest sam szef UEFA Michel Platini. - Nie boję się obniżenia poziomu meczów. Anglia, Dania, Szkocja, Irlandia, Belgia, Serbia, Ukraina czy Bułgaria - te wszystkie kraje mają wystarczające umiejętności by zagrać w mistrzostwach Europy - powiedział Platini dziennikarzom.

Decyzję w tej sprawie, która wydaje się już formalnością, ma podjąć Komitet Wykonawczy UEFA pod koniec września w Bordeaux. Pierwsze mistrzostwa Europy z udziałem 24 finalistów mają się odbyć w 2016 roku.

- To się zdarzy w 2016 roku. Każdy się na to zgodził - podkreślił rzecznik prasowy włoskiej federacji Sergio di Cesare.

Reklama

W pierwszych pięciu finałach mistrzostw Europy, od 1960 do 1976 roku, startowały tylko cztery drużyny. Od 1980 roku do finałów kwalifikowało się osiem zespołów, a od 1996 roku - szesnaście.

Reklama

Reklama

Reklama