Reklama

Reklama

MZPN ma nową siedzibę. Działacze żartują: "Fajnie, mamy sklep nocny"

Po 20 latach w obskurnych pomieszczeniach, Małopolski Związek Piłki Nożnej zmienił siedzibę. - Czy było warto? No chyba mnie pan próbuje sprowokować - uśmiecha się Zbigniew Lach, członek prezydium MZPN.

Do tej pory małopolscy działacze siedziby musieli się wstydzić. W internecie śmiano się już z samych drzwi wejściowych, a klatka schodowa wyglądała jak przeniesiona z rozpadającej się kamienicy. Na pewno nie była to wizytówka najstarszego polskiego związku piłkarskiego, który ma już 105 lat. Wyglądała raczej jakby związek od początku istnienia siedzibę miał właśnie w tym miejscu.

- Długo szukaliśmy lokalu, który będzie spełniał nasze warunki i w końcu udało się taki znaleźć - cieszy się Jerzy Nagawiecki, członek zarządu MZPN.

Reklama

Związek z okolic krakowskiego Nowego Kleparza przeniósł się na Żabiniec. Nowy lokal ma 350 m2 i kosztował prawie milion zł. Pierwsza ratę (600 tys. zł) MZPN  już zapłacił, na uregulowanie reszty ma czas do czerwca. Miesięcznie utrzymanie siedziby będzie kosztowało ok. 4 tys. zł. Ale dzięki temu działacze mają lokal pachnący nowością, w których znajduje się kilka pokoi biurowych, a także sala konferencyjna.

- 20 lat temu załatwiałem nam lokal przy Krowoderskiej, ale nie żałuję, że go  opuszczamy. No niech pan zobaczy, przecież tu mamy wszystko, czego trzeba... Tu jest jeden sklep, trochę dalej nocny - uśmiecha się Lach, najbarwniejsza postać krakowskiego MZPN-u. - A tak na poważnie, to udało się nam znaleźć świetne miejsce. Będzie się tu super pracowało.

Nagawiecki: - Załatwiliśmy wszystko na bardzo dobrych warunkach. Przede wszystkim mamy parking, a na jego brak ludzie najczęściej narzekali. Do tego jest przestronniej i komfortowo. W końcu, po tylu latach doczekaliśmy się własnej siedziby!

W czwartek działacze zaprezentowali lokal dziennikarzom, ale otwarcie odbyło się już we wrześniu. Siedziba została poświęcona przez księdza, odwiedził ją także prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Autor: Piotr Jawor

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | Zbigniew Boniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje