Reklama

Reklama

Mundial w Rosji - stadion w Soczi z dużym opóźnieniem

Oficjalny termin zakończenia rozbudowy stadionu w Soczi został przesunięty o pięć miesięcy. Obiekt, który będzie jedną z aren piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku zostanie oddany do użytku w listopadzie i pomieści 47 tysięcy kibiców.

O opóźnieniu poinformowała przedstawicielka rosyjskiego ministerstwa sportu Ludmiła Czernowa. Nie podała jednak przyczyn.

Na stadionie olimpijskim "Fiszt" odbyła się ceremonia otwarcia i zamknięcia zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku. Konstrukcja wymagała rozbudowy, aby obiekt pomieścił 47 tysięcy kibiców.

W piątek minister sportu Witalij Mutko poinformował, że trzy miesiące - w stosunku do harmonogramu, wynosi opóźnienie w budowie stadionu w Petersburgu. Powodem są problemy finansowe wykonawców oraz pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Rosji związana m.in. ze znacznym spadkiem na giełdach światowych cen ropy naftowej.

Reklama

M.in. na stadionach w Petersburgu i Soczi rozegrany zostanie przyszłoroczny Puchar Konfederacji.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku w 11 rosyjskich miastach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama