Reklama

Reklama

Mundial w Rosji - historyczne wydarzenie

Jako historyczne wydarzenie określają przyznanie Rosji prawa organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku tamtejsze media. Jednocześnie zwracają uwagę, że cały kraj czeka wielkie wyzwanie, związane m.in. z kosztami przedsięwzięcia.

"Nazwanie decyzji FIFA wydarzeniem historycznym nie jest przesadą. To kolejny dowód na to, że niemożliwe staje się możliwe. Bajka stała się rzeczywistością. Ale to dopiero początek drogi" - zauważyła "Izwiestia".

"Sport Express" podkreślił, że przed czwartkową decyzją Komitetu Wykonawczego FIFA mało kto wyobrażał sobie piłkarski mundial w Rosji. "Ale to prawda. To triumf całego kraju i narodu rosyjskiego" - napisano.

Z kolei "Kommiersant" organizację mistrzostw świata określił mianem "najdroższego i najtrudniejszego projektu w historii Rosji". "Dotychczasowe wydatki to kropla w morzu potrzeb związanych z przeprowadzeniem mundialu. Kraj stoi przed wielkim wyzwaniem" - oceniono.

Reklama

"Mistrzostw świata nie sposób porównać nawet do igrzysk olimpijskich w Soczi, gdzie inwestycje ograniczają się do jednego miasta i regionu. W przygotowania do największej piłkarskiej imprezy musi zaangażować się cały kraj" - uważa komentator tego dziennika.

"Wremia Nowostiej" podkreśliła natomiast, że Rosja odniosła w Zurychu sukces, mimo nieobecności premiera Władimira Putina. "Z Gwatemali Putin przywiózł do Rosji zimowe igrzyska. Teraz wybrał inną strategię. Do Zurychu nie pojechał, ale znowu pokonaliśmy wszystkich rywali" - zauważono.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL