Reklama

Reklama

Mundial w Katarze ma oglądać pięć miliardów ludzi

Prezes Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Gianni Infantino spodziewa się, że tegoroczny mundial, którego gospodarzem będzie Katar, obejrzy pięć miliardów ludzi na całym świecie.

"Ostatnie mistrzostwa świata (2018 w Rosji - PAP) obejrzały cztery miliardy ludzi. A 1,2 miliarda oglądało mundial kobiet. Mistrzostwa świata w Katarze obejrzy pięć miliardów, czyli dużo więcej niż połowa światowej populacji" - powiedział Infantino.

Szef FIFA wyraził swoje przekonanie podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, mówiąc nie tylko o kibicach na stadionie, ale także o widzach przed telewizorami czy tych oglądających mecze w miejscach publicznych.

Katar, gospodarz tegorocznych MŚ, od dawna jest krytykowany przez organizacje międzynarodowe m.in. w kwestiach dotyczących praw człowieka i warunków zatrudnienia dla zagranicznych pracowników.

Reklama

"To będzie najlepszy mundial w historii i zjednoczy świat arabski" - stwierdził Infantino.

Gianni Infantino cytuje Nelsona Mandelę

52-letni działacz zacytował przy okazji byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandelę, który powiedział, że sport może zmieniać świat. W 2010 roku mistrzostwa świata odbyły się właśnie w RPA.

"Oczywiście miał rację" - powiedział Infantino, odnosząc się do piłki nożnej jako najpopularniejszej dyscypliny na świecie. Jak dodał, wszyscy czuli, że "piłka nożna jest tym jednoczącym elementem".

Mundial w Katarze zostanie rozegrany od 21 listopada do 18 grudnia.

Polscy piłkarze wystąpią w grupie C - z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. 

Reklama

Reklama

Reklama