Reklama

Reklama

MŚ w piłce nożnej tylko dla zaszczepionych zawodników? Trwają negocjacje

Władze Kataru chcą, aby wszyscy piłkarze biorący udział w mistrzostwach świata w piłce nożnej w 2022 roku byli zaszczepieni. Pierwsze zasady bezpieczeństwa podczas wydarzenia zostały już skomentowane przez rzecznika FIFA.

Jak donoszą media, zaplanowane na 2022 roku mistrzostwa świata mogą spotkać się ze wzmożonymi restrykcjami w związku z pandemią koronawirusa.

Tym razem władzom Kataru chodzi o obowiązkowe szczepienia dla wszystkich piłkarzy. Informacja została przekazana przez portal "The Athletic". Jak czytamy, negocjacje w FIFA już trwają.

"W świetle pandemii COVID-19 Katar, jako kraj gospodarz, zapewni zabezpieczenia wymagane do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich uczestników zawodów. Wszyscy uczestnicy muszą postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi podróży wydanymi przez władze Kataru i najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego. Pełne informacje na temat środków bezpieczeństwa COVID-19 zostaną przekazane, gdy będziemy zbliżać się do wydarzenia" - powiedział portalowi rzecznik FIFA.

Reklama

Mundial z restrykcjami również dla kibiców

Być może piłkarze będą zamiast obowiązkowych szczepień poddawani testom. Te musiałyby być jednak wykonywane co trzy dni.

Już wcześniej podano, że szczepienia będą obowiązkowe dla kibiców zasiadających na trybunach. Mówi się też, że alternatywną opcją dla niezaszczepionych mają być testy na koronawirusa.

Mistrzostwa świata w Katarze mają rozpocząć się 21 listopada 2022 roku.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje