Reklama

Reklama

MŚ kobiet – europejski mecz o trzecie miejsce

Reprezentacje Niemiec i Anglii zagrają o brązowy medal rozgrywanych w Kanadzie, Mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej. Faworytkami spotkania będą Niemki.

Nasze zachodnie sąsiadki marzyły, aby po ośmiu latach przerwy, sięgnąć po złoto na Mundialu za Oceanem. Przegrana w półfinale z Amerykankami (0-2) spowodowała, że najwyższym szczytem, na jakie mogą wspiąć się podopieczne Silvii Neid jest najniższe miejsce na podium.

W zupełnie innej sytuacji są Angielki. Zawodniczki Marka Sampsona przyjechały na Mistrzostwa po raz czwarty w historii, ale dopiero po raz pierwszy udało im się przebrnąć fazę ćwierćfinałową. Brytyjki dość nieoczekiwanie pokonały gospodynie turnieju.

Spotkanie półfinałowe z Japonią pokazało jednak, że strefa medalowa to nieco za wysokie progi dla Angielek, które choć przegrały po samobójczym trafieniu w doliczonym czasie gry, prezentowały się dużo gorzej niż broniące tytułu Japonki.

Niemiecko-angielskie starcie o brązowy medal będzie 21. pojedynkiem obu reprezentacji w historii. Brytyjkom jeszcze nigdy nie udało się wygrać z Niemkami. Osiemnaście meczów kończyło się zwycięstwami naszych zachodnich sąsiadek, a dwa remisami.

Europejskie starcie będzie szczególne dla bramkarki i kapitanki Niemek - Nadine Angerrer. 36-latka zakończy po nim karierę i liczy na to, że zrobi to z medalem na szyi.

Mecz o trzecie miejsce, siódmego w historii Mundialu piłkarek, odbędzie się na Commonwealth Stadium w Edmonton. Spotkanie zaplanowano na godzinę 22 czasu polskiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy