Reklama

Reklama

MŚ do lat 20 w Polsce. Tychy już oficjalnie miastem-gospodarzem

Tychy w 2019 roku będą jednym z miast - gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 - potwierdza to umowa z FIFA przekazana w czwartek władzom miasta.

Przedstawiciele międzynarodowej federacji wizytowali stadion i Tychy przez dwa dni, weryfikując stan obiektów sportowych. - Pod naszą wnikliwą lupą znalazł się nie tylko stadion oraz centra treningowe, ale również m.in. hotele, w których będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów. Inspekcja miała charakter kompleksowy. Przyjechali z nami specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, ticketingu, eksperci od transmisji telewizyjnych czy stanu murawy. Stadion zrobił na nas bardzo dobre wrażenie i byliśmy usatysfakcjonowani tym, co dotychczas na nim zobaczyliśmy - ocenił dyrektor turnieju Jaime Yarza.

Reklama

Zadowolony z oficjalnego potwierdzenia prawa do goszczenia meczów MŚ był prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

- Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i możemy zorganizować tak dużą imprezę sportową. Zdobyte wcześniej doświadczenie z pewnością nam w tym pomoże. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by organizacja turnieju w naszym mieście była na najwyższym, światowym poziomie. Liczę też na kibiców i fantastyczną atmosferę jaką potrafią stworzyć. Już teraz zapraszam kibiców piłki nożnej na mistrzostwa świata do Tychów - powiedział Dziuba.

W 2017 roku na tyskim stadionie rozgrywane były mecze młodzieżowych mistrzostw Europy.

MŚ do lat 20 zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach (Lubin, Lublin, Bydgoszcz, Tychy, Łódź, Gdynia) między 23 maja i 15 czerwca. Mecz otwarcia oraz finał odbędą się na stadionie Widzewa Łódź.

W turnieju, rozgrywanym co dwa lata od 1977 roku, wystąpią 24 zespoły. O wyborze Polski na gospodarza FIFA zdecydowała w marcu. Kontrkandydatem były Indie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje