Reklama

Reklama

MŚ 2022: W UEFA bez porozumienia ws. zimowego terminu mundialu

​Władze europejskiego futbolu nie mówią jednym głosem w sprawie ewentualnego rozegrania mistrzostw świata w Katarze zimą 2022 roku. Pomysł popierają narodowe związki, ale przeciw jest tzw. rada strategiczna, złożona z przedstawicieli piłkarzy, klubów i lig.

"Nie osiągnęliśmy porozumienia" - powiedział po spotkaniu członków Komitetu Wykonawczego UEFA w Dubrowniku Theo van Seggelen ze związku zawodowego piłkarzy FIFpro.

Jego zdaniem, rozgrywanie MŚ w Katarze w czerwcu jest niedopuszczalne, ze względu na panujące tam wówczas upały, które stanowiłyby zagrożenie dla zdrowia zawodników.  Jak dodał, zanim idea zostanie zatwierdzona, co miałoby nastąpić na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego FIFA 3-4 października w Zurychu, konieczne są szczegółowe negocjacje ze światową federacją. Europejski futbol będzie na nim reprezentować ośmioosobowa grupa, z szefem UEFA Michelem Platinim na czele.

Reklama

Kierujący FIFA Szwajcar Joseph Blatter, który jest także członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, niedawno zasugerował, że mundial 2022 roku mógłby się odbyć w listopadzie, gdyż zimą rozegrane zostaną igrzyska.

W czwartek MKOl wydał oświadczenie, w którym wyraził przekonanie, że kolizji terminów nie będzie, a FIFA znajdzie takie rozwiązanie problemu MŚ, by żadna z imprez na tym nie straciła.

Z kolei Karl-Heinz Rummenigge, szef organizacji zrzeszającej największe kluby Starego Kontynentu, zaznaczył, że lepszą opcją niż styczeń czy listopad jest kwiecień 2022, ale nie przedstawił uzasadnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje