Reklama

Reklama

​MŚ 2022 - Mundial jesienią podoba się szefowi MKOl

Przebywający w brazylijskim Rio de Janeiro przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach wyraził zadowolenie z propozycji komisji FIFA rekomendującej rozegranie piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Katarze w listopadzie i grudniu.

"Ten termin nie koliduje z zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w lutym 2022 roku" - skomentował propozycję Bach.

Szef MKOl przypomniał, że przez dłuższy czas brany był również pod uwagę wariant przeprowadzenia mundialu w styczniu i lutym, co kolidowało z tradycyjnym terminem zimowej olimpiady. "Omawiałem tę kwestię z prezydentem FIFA Josephem Blatterem i byliśmy zgodni, że na konflikcie terminów piłkarskich mistrzostw i igrzysk zimowych stracą wszyscy" - wyjaśnił niemiecki działacz.     

Reklama

Blatter, który jest również członkiem zarządu MKOl, jeszcze przed ogłoszeniem decyzji komisji zajmującej się tą kwestią, opowiadał się za terminem jesienno-zimowym turnieju w arabskim emiracie. Ostateczną decyzję Komitet Wykonawczy FIFA ma podjąć na posiedzeniu w dniach 19-20 marca.

"Proponowany termin będzie korzystny zarówno dla futbolu jak i dla sportów zimowych" - uważa Bach.   

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022 odbędą się od 4 do 20 lutego. Kandydatami do ich organizacji są kazachskie Ałmaty i Pekin. Decyzja o tym, kto będzie gospodarzem zawodów, zapadnie 31 lipca w Kuala Lumpur, gdzie odbędzie się sesja MKOl.

Thomas Bach odwiedził Brazylię, aby wziąć udział w posiedzeniu Komitetu Wykonawczego MKOl i zapoznać się ze stanem przygotowań Rio de Janeiro do letnich igrzysk 2016 r. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje