Reklama

Reklama

MŚ 2022: Katar przygotowany na organizację zimą i latem

Sekretarz generalny komitetu organizacyjnego piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku Hassan Al-Thawadi zapewnił, że Katar będzie gotowy do przeprowadzenie mundialu zarówno latem, jak i zimą. Gospodarze dostosują się do decyzji FIFA.

"Jesteśmy gotowi - zimą, latem czy w jakimkolwiek innym terminie" - zapewnił Al-Thawadi w rozmowie z sport1 i dodał: "ubiegaliśmy się wprawdzie o organizację latem, ale zawsze powtarzaliśmy, że FIFA ma prawo zadecydować, kiedy turniej ma się odbyć".

W ostatnich dniach sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke w jednym z wywiadów radiowych zdradził, że mundial nie odbędzie się latem, a między 15 listopada a 15 stycznia. Ta wypowiedź wywołała burzę. Później w oficjalnym stanowisku międzynarodowa federacja oznajmiła, że ostateczny termin zostanie podany w trakcie tegorocznych mistrzostw świata w Brazylii.

Reklama

Na pytanie, czy przełożenie mundialu z lata na zimę podniesie koszty organizacji imprezy Al-Thawadi odpowiedział: "Różnica nie będzie wielka, ale w tej chwili nie jestem w stanie podać jakiejś konkretnej kwoty. Wszystkie jednak nasze założenia, plany i kosztorysy dotyczą lata".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje