Reklama

Reklama

MŚ 2022. Katar przedstawił logo turnieju

Biały, wełniany szal, ułożony w kształcie spłaszczonej ósemki i ozdobiony lokalnymi ornamentami - tak przedstawia się logo piłkarskich mistrzostw świata, których gospodarzem w 2022 roku będzie Katar.

Logo wyświetlono we wtorek o godz. 20.22 czasu lokalnego (19.22 czasu polskiego) na budynkach stolicy Kataru - Dausze, a także w Kuwejcie, Libanie, Jordanii i Iraku. Inne kraje arabskie, skonfliktowane z Katarem, nie wzięły udziału w promocji znaku najbliższego mundialu.

Ósemka symbolizuje liczbę stadionów, na których będą rozgrywane mecze, a szal nawiązuje do zimy, bo o tej porze roku odbędzie się turniej (listopad, grudzień). Cyfra jest spłaszczona i przypomina kształtem Puchar Świata, najbardziej prestiżowe trofeum piłkarskie, o które będą walczyć nad Zatoką Perską 32 drużyny.

Reklama

W maju FIFA nie zgodziła się na zwiększenie liczby uczestników mistrzostw świata w 2022 roku. Wcześniej pojawiały się sugestie, że być może wystąpi 48 reprezentacji.

Mistrzostwa świata 2022 mają się rozpocząć 21 listopada i potrwać do 18 grudnia. Ubiegłoroczny mundial w Rosji wygrała Francja.

Już wcześniej FIFA zdecydowała, że 48 reprezentacji wystąpi na MŚ 2026, które wspólnie zorganizują Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.Dowiedz się więcej na temat: Katar | Mundial 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje