Reklama

Reklama

MŚ 2022. Gotowy nowoczesny, ekologiczny stadion w Al Rayyan

15 czerwca zostanie uroczyście otwarty stadion "Education City" w Al Rayyan, jedna z aren na piłkarskie mistrzostwa świata Katar 2022. Obiekt mogący pomieścić 40 tys. kibiców to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych stadionów globu.

Zostaje oddany z kilkumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym m.in. pandemią koronawirusa. Jak napisano w oficjalnym komunikacie jego otwarcie będzie hołdem dla wszystkich tych, którzy pracowali na pierwszej linii frontu podczas epidemii.

W jego konstrukcji hiszpańska firma wykorzystała najnowsze osiągnięcia w dziedzinie architektury i inżynierii. Nowoczesne technologie, w tym korzystanie z odnawialnej energii, pozwolą na wytwarzanie we wnętrzu obiektu mikroklimatu. Tym samym osiągnięto po raz pierwszy w historii efekt stałej temperatury na murawie i na trybunach - nie przekroczy ona 26-27 stopni, podczas, gdy na zewnątrz termometry mogą wskazywać do 50 stopni.

Reklama

Architektura stadionu nawiązuje do rozwiązań stosowanych w budownictwie islamu. Fasada to trójkąty tworzące wzory geometryczne w kształcie rombów, które wydają się zmieniać kolory w zależności od kąta padania promieni słonecznych.

Piłkarskie mistrzostwa świata 2022 rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. W ostatnim mundialu w Rosji w 2018 roku zwyciężyła Francja.

Dowiedz się więcej na temat: MŚ 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje