Reklama

Reklama

MŚ 2018 - rośnie opóźnienie w budowie stadionu w Petersburgu

Jak wynika z ostatniej kontroli, opóźnienie w budowie stadionu na piłkarskie mistrzostwa świata w Petersburgu w stosunku do harmonogramu wynosi już trzy miesiące - przyznał minister sportu Rosji Witalij Mutko.

Powodem opóźnień są problemy finansowe wykonawców oraz pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Rosji związana m.in. ze znacznym spadkiem na giełdach światowych cen ropy naftowej.

Problemy inwestycyjne wynikają także - jak powiedział Mutko - ze wzrostu kosztów produkcji, znacznymi zmianami konstrukcyjnymi, jakie wprowadzano już w trakcie trwania budowy oraz z niegospodarnością.

Obiekt, na którym ma być rozegrany m.in. mecz półfinałowy, został zaprojektowany na 69 tysięcy widzów.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku w 11 rosyjskich miastach.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy