Reklama

Reklama

MŚ 2018. Niegroźny pożar na stadionie w Samarze

Niegroźny pożar wybuchł na budowanym stadionie w rosyjskiej Samarze, jednej z aren przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Nikt nie ucierpiał - poinformowały w czwartek miejscowe media.

Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze dokładnie ustalone. - Zapaliły się pozostałości budowlane, jak drewniane deski i stare plastikowe rury, które powinny zostać wcześniej usunięte, ale tego nie zrobiono. Więcej było dymu niż ognia - stwierdziła rzecznika tamtejszych władz regionalnych Anna Sitnik.

Stadion w liczącej ponad milion mieszkańców Samarze nie uległ jakimkolwiek zniszczeniom, nie było też osób poszkodowanych. Za rok odbędzie się tam sześć meczów mundialu, w tym jeden ćwierćfinał.

To drugi taki incydent w ostatnich kilku tygodniach na stadionach MŚ 2018. W połowie czerwca wybuchł pożar na Wołgograd Arenie. Ogień szybko został ugaszony, nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Piłkarski czempionat globu odbędzie się od 14 czerwca do 15 lipca na 12 stadionach w 11 miastach, m.in. w Moskwie, Sankt Petersburgu i Soczi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL