Reklama

Reklama

MŚ 2014: żołnierze jednostek specjalnych w fawelach w Rio de Janeiro

Blisko 3000 żołnierzy jednostek specjalnych wojska brazylijskiego wkroczyło do dzielnic biedy - faweli w Rio de Janeiro, by pilnować porządku. Pozostaną tam do zakończenia piłkarskich mistrzostw świata, które trwać będą od 12 czerwca do 13 lipca.

To największa operacja władz Brazylii przeciwko gangom narkotykowym i przestępczym. Zostaną użyte czołgi, helikoptery i pojazdy opancerzone.

Spadochroniarze, żołnierze piechoty morskiej i żandarmeria wojskowa kontrolować będą teren 15 faweli leżących w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Rio de Janeiro. Obszar zajmuje 10 km kwadratowych i zamieszkuje go 130 tysięcy ludzi, przede wszystkim biedoty kontrolowanej i terroryzowanej przez gangi.

Wojny między przestępcami często zmuszały władze do zamknięcia autostrady łączącej centrum miasta z lotniskiem oraz innymi kluczowymi drogami dojazdowymi. Przez najbliższe dwa miesiące ma się to zmienić, dzięki zmasowanej kontroli żołnierzy na tym terenie.

Reklama

Mecz inaugurujący mundial Brazylia - Chorwacja zostanie rozegrany 12 czerwca w Sao Paulo.

Finał mistrzostwa świata, które odbywać się będą bez udziału Polaków, rozegrany zostanie 13 lipca na zmodernizowanym stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama