Reklama

Reklama

MŚ 2014 - zakaz pokazywania napisów na podkoszulkach

Podczas meczów piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii zawodnicy będą mieli zakaz pokazywania jakichkolwiek napisów na koszulkach, które noszą pod strojami meczowymi. Przepis zaproponowany przez Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB) ma obowiązywać od 1 czerwca.

"Uważamy, że to najprostsza zasada: mecz od początku do końca nie jest miejscem na manifestowanie haseł, obrazów i innych symboli sponsorskich, politycznych, religijnych" - powiedział członek IFAB Alex Horne, sekretarz generalny Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA).

Międzynarodowa Rada Piłkarska zajmuje się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry. Na razie nie określono, jakie sankcje grożą zawodnikom, którzy nie dostosują się do zakazu.

W 2010 roku w finale MŚ Hiszpan Andres Iniesta, który strzelił zwycięską bramkę (1-0) w spotkaniu z Holandią, podniósł koszulkę reprezentacyjną, prezentując na podkoszulce napis dedykowany pamięci zmarłego kilkanaście miesięcy wcześniej piłkarza Espanyolu Barcelona Daniego Jarque. Zmarł on na atak serca podczas zgrupowania we Florencji.

Reklama

W październiku 2011 roku ekscentryczny Włoch Mario Balotelli, który poprowadził Manchester City do zwycięstwa 6-1 nad United (strzelił dwa gole) na jego stadionie w meczu 9. kolejki angielskiej Premier League, miał na podkoszulku napis "Why Always Me?"


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy