Reklama

Reklama

MŚ 2014 - testy dopingowe będą analizowane w Lozannie

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziały, że pobrane od zawodników próbki krwi i moczu podczas mistrzostw globu 2014 analizowane będą w Lozannie. Laboratorium w Rio de Janeiro cofnięto akredytację.

WADA już w sierpniu znalazła uchybienia w działaniu brazylijskiej instytucji i postanowiła cofnąć jej pozwolenie na przeprowadzanie badań. Nowe laboratorium może zacząć działać dopiero w 2015 roku, a więc po zakończeniu piłkarskiego mundialu.

Reklama

Lozanna przejęła już wcześniej obowiązki Rio de Janeiro, zajmując się próbkami pobranymi od zawodników podczas Pucharu Konfederacji latem tego roku.

"To oczywiście wiąże się z uciążliwym transportem, ale nie jest to wyzwanie, któremu moglibyśmy nie podołać. W obecnych czasach próbki można przewozić szybko samolotami" - powiedział prezydent WADA John Fahey.

Brazylijska agencja antydopingowa oczekuje od FIFA przeprowadzenia około 900 testów na obecność zakazanych substancji przed rozpoczęciem mundialu oraz w jego trakcie. Mistrzostwa świata potrwają od 12 czerwca do 13 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje