Reklama

Reklama

MŚ 2014: specjalna jednostka ma pomóc w opanowaniu demonstracji

Brazylijski rząd stworzył specjalną jednostkę, której celem będzie pomoc policji w kontrolowaniu ewentualnych demonstracji w czasie piłkarskich mistrzostw świata. Stanowić ją będzie 10 tysięcy żołnierzy wyselekcjonowanych spośród elitarnych oddziałów wojska.

Zostaną oni rozmieszczeni w 12 miastach, które gościć będą najlepsze piłkarskie drużyny świata w dniach 12 czerwca-13 lipca.

Jedno z ugrupowań anarchistycznych w Brazylii już zapowiedziało protesty podczas mundialu, w tym pierwszą demonstrację w dniu otwarcia mistrzostw w Sao Paulo.

W 2013 roku Brazylijczycy protestowali w trakcie spotkań Pucharu Konfederacji oraz wizyt delegacji FIFA, która sprawdzała stan przygotowań do największej piłkarskiej imprezy świata. Domagano się walki z korupcją, większych nakładów na opiekę zdrowotną oraz edukację, a mniejszej pogoni za zyskami wiążącymi się z organizacją mundialu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama