Reklama

Reklama

MŚ 2014: Prace na stadionie w Sao Paulo wstrzymane

Po śmiertelnym wypadku robotnika na stadionie w Sao Paulo, który będzie areną meczu otwarcia tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, urzędnicy polecili wstrzymać prace - poinformowała firma budująca obiekt.

Urzędnicy nakazali wstrzymać montaż tymczasowych krzesełek, które o 20 tys. miałyby powiększyć pojemność trybun na spotkanie Brazylia - Chorwacja, dopóki nie zostaną poprawione warunki bezpieczeństwa.

W sobotę podczas wykonywania takich prac jeden z robotników spadł z dużej wysokości i zginął. To siódma ofiara przygotowań Brazylii do mundialu.

Na tym samym stadionie dwóch robotników poniosło śmierć w listopadzie. Wówczas przewrócił się dźwig.

Stadion, zwany również Itaquerao (od dzielnicy Sao Paolo - Itaquery), ma zostać otwarty 15 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano towarzyski mecz aktualnej drużyny Corinthians z byłymi piłkarzami tego zespołu.

Reklama

To jedna z sześciu aren rozpoczynającego się 12 czerwca mundialu, które wciąż nie są gotowe.

W Sao Paulo mają zostać rozegrane cztery pojedynki grupowe, jeden ćwierćfinał i półfinał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy