Reklama

Reklama

MŚ 2014 - odsłonięto zegar odliczający czas do rozpoczęcia turnieju

W obecności legendarnego Pele na słynnej brazylijskiej plaży Copacabana odsłonięto zegar, który odlicza czas pozostały do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata. Uroczystość odbyła się równo na rok przed pierwszym spotkaniem mundialu.

Zegar został zaprojektowany przez zmarłego w 2012 roku Oscara Niemeyera, uznawanego za nestora architektury modernistycznej.

"Zorganizujemy bez wątpienia wspaniałe mistrzostwa, jestem o tym przekonany" - podkreślił przy tej okazji Pele.

72-letni Brazylijczyk odniósł się także do pierwszego meczu przyszłorocznej imprezy, gdy ekipa "Canarinhos" wybiegnie na boisko w Brasilii.

"To, jaki będzie wynik, zależy od postawy zespołu i od szczęścia. Mam nadzieję, że nie podzielę doświadczenia mojego ojca, którego w 1950 roku widziałem płaczącego podczas słuchania relacji radiowej" - powiedział Pele, wspominając poprzedni mundial odbywający się w Brazylii. Wtedy gospodarze turnieju przegrali w finale z Urugwajem 1-2.

Reklama

W środowej uroczystości na Copacabanie wzięli także udział m.in. sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke, burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes oraz minister sportu Aldo Rebelo. Odtworzono także nagranie wideo z wypowiedzią nieobecnego szefa FIFA Josepha Blattera.

"Jestem pewny, że Brazylia udowodni, iż jest potęgą nie tylko na boisku, ale także w aspekcie społecznym i kulturowym. Mundial w takim wielorasowym kraju może tylko łączyć ludzi. W futbolu nie liczą się bowiem różnice ani klasy społeczne" - zaznaczył Szwajcar.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy