Reklama

Reklama

MŚ 2014 - burza zniszczyła część dachu stadionu w Belo Horizonte

Burza zniszczyła część dachu zmodernizowanego stadionu Mineirao w Belo Horizonte, gdzie ma być rozegrany jeden z półfinałów tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata.

Metalowe fragmenty konstrukcji dachowej spadły na murawę w pobliżu ławek rezerwowych, ale nikt nie został ranny. Do zdarzenia doszło na kilka godzin przed meczem ligi regionalnej.

Przez dziury w dachu deszcz padał bezpośrednio na trybuny. Zawiódł również system drenujący murawę - powstały na niej ogromne kałuże. Mimo tych przeszkód spotkanie ligowe Cruzeiro - Minas Boca (4-0) zostało rozegrane zgodnie z planem.

Na nieco ponad trzy miesiące przed rozpoczęciem mistrzostw świata gospodarze nie są do nich jeszcze gotowi. Jak poinformował w sobotę sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke, stadion w Sao Paulo, na którym 12 czerwca odbędzie się mecz otwarcia mundialu Brazylia - Chorwacja, zostanie oddany do użytku nie wcześniej niż w połowie maja.

Reklama

Valcke zasygnalizował też, że oprócz obiektu w Sao Paulo opóźnione będzie także otwarcie stadionu w Kurytybie.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy