Reklama

Reklama

MLS. Drużyna z Dallas wycofała się z turnieju na Florydzie

FC Dallas nie wystąpi w turnieju amerykańsko-kanadyjskiej ligi MLS na Florydzie, ponieważ 11 członków klubu jest zakażonych koronawirusem. Jak przekazano, chodzi o 10 piłkarzy i jedną osobę ze sztabu. Rywalizacja w Orlando rozpocznie się w środę.

Testy, które dały wynik pozytywny, wykonano już w zamkniętym ośrodku w Orlando, gdzie każda z 26 drużyn pozostaje w izolacji.

Reklama

Koronawirusem jest dotknięty także zespół Nashville SC. Według strony internetowej The Athletic, wykryto w nim pięć przypadków zakażenia, ale klub nie podjął decyzji o wycofaniu i w środę ma zagrać przeciwko Chicago Fire.

W Orlando nie zagra gwiazdor ligi Carlos Vela z Los Angeles FC. Najlepszy strzelec (36 bramek) i najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu odmówił udziału z obawy przed koronawirusem. Skorzystał w ten sposób z możliwości, jakie dała MLS, pozwalając piłkarzom wycofać się z rozgrywek z powodów rodzinnych lub zdrowotnych.

- Chciałbym być z moimi kolegami w Orlando, ale ze względu na interes rodziny, na jej zdrowie, pozostanę z moją żoną, która jest w zagrożonej ciąży - oświadczył Meksykanin.

Turniej pod nazwą "MLS is Back" w Orlando ma potrwać do 11 sierpnia. Mecze będą rozgrywane bez publiczności.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | mls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje