Reklama

Reklama

Milik i Drągowski na liście największych talentów w Europie

​Polskie talenty po raz kolejny dostrzeżone w Europie. Napastnik Ajaksu Amsterdam Arkadiusz Milik i bramkarz Jagiellonii Białystok Bartłomiej Drągowski znaleźli się na liście 101 największych talentów przygotowanej przez serwis 101greatgoals.com.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Eredivisie. Wyniki, tabela i statystyki ligi holenderskiej - kliknij!

Angielski serwis 101greatgoals.com przygotowuje listy największych talentów w światowym futbolu od pięciu lat, po tym jak zamknięto słynny hiszpański "Don Balon".


Tym razem dziennikarze serwisu brali pod uwagę najbardziej uzdolnionych zawodników urodzonych po 1 stycznia 1994 roku.

Reklama

Na liście znalazło się dwóch Polaków - Arkadiusz Milik i Bartłomiej Drągowski. Trzeba przyznać, że znaleźli się w doborowym towarzystwie, bo wśród największych talentów umieszczono także takich graczy jak Memphis Depay (AC Milan), Mateo Kovaczić (Real Madryt) czy Munir El Haddadi (FC Barcelona).


Oto, co dziennikarze 101greatgoals.com napisali o Polakach ujętych w zestawieniu:

Bartłomiej Drągowski - "Podobnie jak Gianluigi Donnarumma z Milanu, Drągowski już w młodym wieku gra na wysokim poziomie. Łączony z transferem do Juventusu zawodnik to najnowszy produkt polskiej szkoły bramkarskiej".

Arkadiusz Milik - "Prezentuje się imponująco w Ajaksie, odkąd trafił do tego klubu z Bayeru Leverkusen. W aktualnej formie jest groźniejszy niż kiedykolwiek do tej pory. Dobrze spisuje się w reprezentacji Polski, w której świetnie wykonuje rzuty wolne. Może się wiele nauczyć od swojego kolegi z kadry - Roberta Lewandowskiego".

Pełna lista 101 największych talentów europejskiej piłki znajduje się tutaj - kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama