Reklama

Reklama

Mikronezja - Vanuat 0-46. Rekordowa porażka

Piłkarze Mikronezji przegrali z reprezentacją Vanuatu 0-46 w meczu XV Igrzysk Pacyfiku. Według statystyków, to najwyższa porażka w historii oficjalnych spotkań międzynarodowych.

Dotychczasowy rekord także należał do piłkarzy Mikronezji, która dwa dni wcześniej przegrali z Fidżi 0-38. A w pierwszym meczu rozgrywanego w stolicy Papui-Nowej Gwinei Port Moresby turnieju ulegli Tahiti 0-30. W trzech meczach XV Igrzysk Pacyfiku piłkarze Mikronezji stracili 114 bramek

Zawody są także kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Najskuteczniejszym zawodnikiem we wtorek w barwach Vanuatu był Jean Kaltack, który zdobył 16 goli. 

Igrzyska Pacyfiku rozgrywane są od 1963 r., w cyklu czteroletnim (od 1971 r.), zazwyczaj rok przed letnimi igrzyskami olimpijskimi. Rywalizują w nich sportowcy państw Oceanii. 

Reklama

Mikronezja w XX w. zwana była Powierniczymi Wyspami Pacyfiku i była obszarem zarządzanym przez USA na mocy decyzji ONZ. W 1986 r. uzyskała niepodległość.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy