Reklama

Reklama

Michel Platini nie będzie kandydował na szefa FIFA

Zaskakująca decyzja szefa UEFA. Michel Platini poinformował, że nie będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego FIFA.

Światowej Federacji Piłki Nożnej przewodzi obecnie Szwajcar Sepp Blatter.

Jak podał jeden z członków UEFA, 59-letni Michel Platini podczas posiedzenia komitetu wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej w Monako powiedział, że nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa FIFA.

Reklama

Informację tę potwierdził szef islandzkiej federacji Geir Thorsteinsson, a wreszcie główny zainteresowany.

- Zdaję sobie sprawę, że spodziewaliście się mojej kandydatury, ale to nie było moim celem. To jeszcze nie mój czas. Najważniejsze dla mnie jest teraz dobro UEFA - powiedział Francuz.

Prezydent UEFA odniósł się do osoby Blattera oraz wizerunku federacji światowej.

- Bardzo go szanuję, ale uważam, że powinien odejść już ze stanowiska. Oczywiście chcemy, by FIFA działała lepiej, w sposób przejrzysty i solidarny, aby była szanowana przez tych, którzy kochają piłkę nożną - dodał.

Jak przyznał, w przyszłości być może rzuci rękawice Szwajcarowi. - Może za pięć lat, może później - podkreślił. Według obserwatorów posiedzenia władz UEFA w Monako, gdzie wieczorem odbędzie się losowanie grup Ligi Mistrzów, decyzja i słowa Platiniego zostały ciepło przyjęte przez delegatów.

Jedynym konkurentem Blattera w wyborach na szefa FIFA będzie były zastępca Sekretarza Generalnego FIFA 56-letni Jerome Chapance.

Platini to legenda francuskiej piłki nożnej. W latach 1976-1987 wystąpił w 72 meczach kadry narodowej, zdobywając w nich 41 bramek. W latach 1988-1992 był selekcjonerem reprezentacji kraju.

Prezydentem UEFA jest od stycznia 2007 roku. Zastąpił na stanowisku Szweda Lennarta Johanssona.

Obecny przewodniczący FIFA, 78-letni Szwajcar Sepp Blatter piastuje urząd od 1998 roku, kiedy zastąpił Brazylijczyka Dr Joao Havelange'a. Wybory odbędą się 29 maja 2015 roku. Kadencja szefa światowej federacji trwa 4 lata.

Zobacz:

Dowiedz się więcej na temat: Michel Platini | UEFA | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje