Reklama

Reklama

Michael Owen: Capello wyrządził ogromną szkodę angielskiej piłce

- Nie mam wątpliwości, że Fabio Capello wyrządził ogromną szkodę angielskiej piłce i miał negatywny wpływ na moją karierę – mówi Michael Owen. Jego książka "My live, my time" właśnie pojawiła się na brytyjskim rynku.

Były reprezentant Anglii, zdobywca Złotej Piłki w 2001 roku, bez pardonu rozprawia się w niej ze swoim byłym selekcjonerem. - Nie tylko brutalnie przerwał moją reprezentacyjną karierę, na którą przez lata ciężko pracowałem, bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, ale stał się również jednym z najgorszych menedżerów angielskiej kadry. W dodatku słono mu za to zapłacono - twierdzi Owen.

I przytacza sceny z początków pracy z Capello. - Kiedy zebrał nas na pierwszym treningu, zauważyliśmy dwie rzeczy - zwracał niezwykle dużą uwagę na sposób odżywiania się i nie potrafił powiedzieć ani jednego słowa po angielsku. Patrzyliśmy na siebie z kolegami, nie bardzo wiedząc, o co chodzi. Pomyślałem sobie wtedy: jak ten gość będzie prowadził drużynę?

Reklama

Były gracz Liverpoolu, Realu czy Manchesteru United wspomina też niezadowolenie selekcjonera, gdy - pytany przez dziennikarzy po jednym z meczów, w którym wszedł na boisko w końcowych minutach - stwierdził, że nie usłyszał od Capello żadnego wytłumaczenia na ten temat, bo Włoch nie zna angielskiego.

- Nie może zatem dziwić, że gdy patrzę wstecz na jego kadencję, to czuję dużą urazę - mówi Owen.

Fabio Capello prowadził reprezentację Anglii w latach 2008-2012.

R

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL