Reklama

Reklama

Messi chciałby spotkać się z papieżem Franciszkiem

​Wybrany czterokrotnie najlepszym piłkarzem roku Argentyńczyk Lionel Messi przyznał w czwartek, że jest dumny z tego, że jego rodak został papieżem. - Chciałbym kiedyś poznać go osobiście - powiedział zawodnik FC Barcelona.

Messi, który przebywa obecnie na zgrupowaniu drużyny narodowej przed meczem eliminacji mistrzostw świata przeciwko Wenezueli, wypowiedział się po raz pierwszy publicznie o papieżu Franciszku.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego przyznał wcześniej, że jest fanem piłki nożnej i kibicuje stołecznemu klubowi San Lorenzo w swojej ojczyźnie. Messi, który wychował się w Rosario, wspierał lokalną ekipę Newell's Old Boys.

Argentyna, która prowadzi w południowoamerykańskiej strefie kwalifikacji do brazylijskiego mundialu, zmierzy się z Wenezuelą w piątkowy wieczór. Laureat Złotej Piłki (plebiscytu FIFA i magazynu "France Football") w latach 2009-2012 spodziewa się trudnego zadania, bowiem ekipa rywali jest na razie jedyną, która pokonała Argentynę w tych eliminacjach.

- Mają dobrą drużynę, ich gra jest uporządkowana. Większość zawodników jest bardzo szybka, więc świetnie grają z kontry - analizował zdobywca 42 bramek w 28 rozegranych kolejkach hiszpańskiej ekstraklasy w tym sezonie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje