Reklama

Reklama

Menedżer piłkarski Carmine "Mino" Raiola zawieszony przez FIFA. Pogba poczeka?

​Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), w trybie natychmiastowym, zawiesiła na trzy miesiące znanego włoskiego menedżera Carmine Raiolę. Kara, której powodów nie ujawniono, będzie obowiązywać do 9 sierpnia. Zawieszenie może opóźnić transfer Paula Pogby, którego reprezentuje Raiola.

Wcześniej Raiola został zawieszony także na trzy miesiące, ale tylko przez Włoski Związek Piłki Nożnej. Menedżer odwołał się od tej decyzji do FIFA, teraz nie może przeprowadzać transferów nie tylko na rynku włoskim, ale na całym świecie.

51-letni Włoch nie poczuwa się do odpowiedzialności, twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma podtekst polityczny. Uważa, że ukarano go na podstawie fałszywych oskarżeń, które sfingowali jego konkurenci. Raiola potwierdził, że zaskarży decyzję FIFA do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Jeżeli CAS utrzyma decyzję FIFA w mocy, Raiola nie będzie mógł działać w zbliżającym się okienku transferowym. To opóźni planowane przejścia kilku jego podopiecznych, m.in. Francuza Paula Pogby, Szweda Zlatana Ibrahimovicia czy Holendra Matthijsa de Ligta. Sieci na Pogbę zarzuca m.in. Real Madryt.

Reklama

Raiola jest menedżerem także m.in. Włochów Mario Balotellego i Marco Verrattiego czy Holendra Justina Kluiverta.

wha/ cegl/


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje