Męki Lyonu, porażka Lens

Olympique Lyon z trudem pokonał FC Metz 2:0 w sobotnim spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 1. Na Stade Gerland gole dla obrońców tytułu zdobyli w końcowych pięciu minutach meczu Juninho Pernambucao oraz Bryan Bergougnoux.

Po tym spotkaniu podopieczni Paula Le Guena utrzymali sześciopunktową przewagę nad ekipą Lille, która odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:1 w Bordeaux.

Nieoczekiwanej porażki 0:1 przed własną publicznością z zamykającym tabelę Istres doznał Racing Lens z Jackiem Bąkiem w składzie. Polak z powodu kontuzji grał tylko do 32. minuty. W jego miejsce na murawie pojawił się Patrick Barul. Na Stade Felix-Bollart trzy punkty beniaminkowi zapewnił celnym strzałem w 20. minucie Rafik Saifi.