Reklama

Reklama

Media: Sporting Lizbona obniży pensje piłkarzy o 40 procent

Piłkarze Sportingu Lizbona przez trzy miesiące będą mieć obniżone pensje o 40 procent - poinformowała portugalska agencja prasowa Lusa. W ten sposób klub chce zmniejszyć straty finansowe spowodowane brakiem meczów z powodu koronawirusa.

Według dziennikarzy, zarząd Sportingu z kolei zarobi o połowę mniej niż dotychczas.

Ten stołeczny klub jest pierwszym z trójki największych w Portugalii, który ogłosił cięcia w wynagrodzeniach. Miejscowa prasa doniosła, że FC Porto i Benfica Lizbona rozważają podobne obniżki pensji zawodników, ale jeszcze nie ogłosiły porozumienia.

Rozgrywki portugalskiej ekstraklasy zostały wstrzymane przed miesiącem. W tabeli, po 24 kolejkach, prowadzi FC Porto - 60 pkt, przed Benfiką - 59, Bragą - 46 i Sportingiem - 42.

Gdyby wszystkie 18 klubów zdecydowało się na zmniejszenie poborów graczy, państwo otrzymałoby ponad pięć milionów euro mniej miesięcznie z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne.

W Portugalii odnotowano dotychczas 16 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 470 osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy