Reklama

Reklama

Media: Nowy pomysł UEFA. Anglia i Niemcy są przeciw

Jak poinformował brytyjski "Daily Mail" UEFA rozważa poszerzenie kadr uczestników finałów mistrzostw Europy do 25 graczy. Jak się jednak okazuje, takie rozwiązanie, choć potencjalnie korzystne dla selekcjonerów, budzi sprzeciw Garetha Southgate'a, trenera Anglików, który wespół z niemiecką federacją chciałby blokady tego pomysłu.

Jak informuje "Daily Mail", UEFA rozważa poszerzenie kadr uczestników finałów mistrzostw Europy z 23 do 25 nazwisk. Miałaby to być odpowiedź na ewentualne problemy związane z zakażeniami koronawirusem u piłkarzy.

Alternatywnym rozwiązaniem miałoby być utworzenie list rezerwowych graczy, którzy trenowaliby z dala od pierwszej drużyny, ale byli cały czas w pogotowiu na wypadek, gdyby któryś z ich kolegów wypadł ze składu. 

Euro 2020: Anglia i Niemcy przeciw

Jednak zarówno niemiecka, jak i angielska federacja są zdecydowanie przeciwne poszerzeniu kadr i planują wystosować wspólne stanowisko w tej sprawie. Dziennikarze "Daily Mail" powołują się na słowa Southgate'a, który uważa, że 23 zawodników na turniej, w którym zespół rozegra maksymalnie siedem spotkań, to wystarczająca liczba.

Reklama

Co ciekawe, pomysł poszerzenia kadr, zdaniem Brytyjczyków, forsują federacje Włoch i Holandii. Selekcjonerzy tamtejszych reprezentacji cały czas liczą, że będą mogli skorzystać ze swoich gwiazd Virgila van Dijka i Giorgio Chielliniego. Gdyby kadry zostały powiększone do 25 graczy, mogliby powołać nawet kontuzjowanych graczy licząc, że zdążą się wykurować.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama