Mecz towarzyski: Węgry - Szwecja 0-2. Pożegnanie Gabora Kiraly'ego

Reprezentacja Węgier przegrała ze Szwecją 0-2 (0-1) w towarzyskim meczu rozegranym w Budapeszcie. Spotkanie było pożegnaniem Gabora Kiraly'ego i Rolanda Juhasza, którzy po Euro 2016 zdecydowali się zakończyć reprezentacyjne kariery.

40-letni Kiraly już w sierpniu ogłosił zakończenie trwającej 18 lat reprezentacyjnej kariery. Wystąpił w niej łącznie 108 razy.

Znany z gry w charakterystycznych dresach bramkarz piłkarz podstawowym bramkarzem i kapitanem "Madziarów" na Euro 2016, w którym dotarli do 1/8 finału. Przegrali z Belgią 0-4, ale Kiraly ustanowił rekord, zostając najstarszym uczestnikiem spotkania finałów ME.

We wtorek oficjalnie pożegnano go w drużynie narodowej (grał ze Szwedami do 29. minuty), podobnie jak 33-letniego obrońcę Rolanda Juhasza, zmienionego tuż przed przerwą.

Całe spotkanie w barwach "Madziarów" rozegrał defensor Lecha Poznań - Tamas Kadar.

Węgry - Szwecja 0-2 (0-1)

0-1, Sam Larsson (30.)

0-2, Isaac Thelin (67.)