Reklama

Reklama

Mecz Szwecja - Finlandia można obejrzeć nago w saunie

Na mecz eliminacji Euro 2012 pomiędzy Szwecją i Finlandią, który odbędzie się 7 czerwca, przygotowano bilety na miejsca w specjalnie zbudowanej na tę okazję saunie na stadionie Rasunda w Sztokholmie.

Mały, pomalowany na różowo drewniany domek jest dokładną kopią fińskiej sauny. Ustawiony został w jednym z rogów stadionu, w miejscu gdzie łączą się trybuny. Zdaniem dziennika "Aftonbladet", który go tam umieścił, jest stamtąd idealna widoczność.

"Wewnątrz będzie temperatura, jak w tradycyjnej fińskiej saunie, a pięć osób, które wylosują w konkursie te specjalne bilety, będą mogły oglądać mecz nago. To będzie najgorętsze miejsce na stadionie, umożliwiające śledzenie meczu z prawdziwie fińskiej perspektywy" - powiedział Niklas Forsberg z biura handlowego gazety.

Reklama

Sauna na stadionie Rasunda wywołała ogromne zainteresowanie w Szwecji, lecz niezbyt duże w Finlandii. - Pomysł dla Szwedów jest być może abstrakcyjny, nowy i szokujący, lecz my w Finlandii w halach hokejowych już od dawna posiadamy sauny dla VIP-ów, którzy oglądają mecze nago pijąc zimne piwo - powiedział szwedzki korespondent fińskiej agencji prasowej STT Taneli Mannikoe.

Mecz zapowiada się bardzo interesująco. Jak podkreślił selekcjoner reprezentacji Szwecji Erik Hamren, pomimo że przeciwnicy mają już niewielkie szanse na występ na Euro 2012, to spotkanie będzie bardzo trudne. Jego zdaniem Finowie otrzymali nowy zastrzyk sił po zdobyciu mistrzostwa świata w hokeju, po pokonaniu w finale "odwiecznego rywala" - Szwecję.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy E el. Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL