Reklama

Reklama

Mecz Estonia - Wyspy Owcze rozpocznie marsz na Euro 2012

Jedenastego sierpnia 2010 roku meczem grupy C Estonia - Wyspy Owcze rozpoczną się eliminacje mistrzostw Europy-2012 w piłce nożnej. UEFA przedstawiła terminarz rozgrywek, których finały odbędą się za dwa lata w Polsce i na Ukrainie.

Pozostałe grupy rozpoczną zmagania we wtorek, 3 września, w tym gr. I, w której broniąca tytułu Hiszpania zmierzy się z Czechami, Szkocją, Litwą i Liechtensteinem.

Koniec rywalizacji - 15 listopada 2011 roku. Mecze barażowe zaplanowano na listopad 2011.

W pięciu grupach sami zainteresowani doszli do porozumienia przy ustalaniu kalendarza gier, natomiast w B, F, G i H terminarz rozlosowała UEFA.

Losowanie grup eliminacyjnych Euro 2012 odbyło się 7 lutego w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Reklama

Awans do turnieju finałowego uzyska 14 zespołów. Stawkę uczestników mistrzostw Starego Kontynentu uzupełnią reprezentacje gospodarzy - Polski i Ukrainy.

Bezpośredni awans zapewnią sobie zwycięzcy grup eliminacyjnych oraz jeden zespół z drugiego miejsca, z najlepszym bilansem meczów. Pozostałe drużyny z drugich miejsc utworzą cztery pary barażowe.

Losowanie grup turnieju finałowego wyznaczono na grudzień 2011 roku w Kijowie.

Terminarz grup eliminacyjnych ME-2012 w piłce nożnej:

Grupa A:

3 września 2010 roku:

Belgia - Niemcy

Kazachstan - Turcja

7 września 2010:

Niemcy - Azerbejdżan

Austria - Kazachstan

Turcja - Belgia

8 października 2010:

Kazachstan - Belgia

Austria - Azerbejdżan

Niemcy - Turcja

12 października 2010:

Kazachstan - Niemcy

Belgia - Austria

Azerbejdżan - Turcja

25 marca 2011:

Austria - Belgia

Niemcy - Kazachstan

29 marca 2011:

Turcja - Austria

Belgia - Azerbejdżan

3 czerwca 2011:

Belgia - Turcja

Austria - Niemcy

Kazachstan - Azerbejdżan

7 czerwca 2011:

Azerbejdżan - Niemcy

2 września 2011:

Azerbejdżan - Belgia

Niemcy - Austria

Turcja - Kazachstan

6 września 2011:

Austria - Turcja

Azerbejdżan - Kazachstan

7 października 2011:

Azerbejdżan - Austria

Belgia - Kazachstan

Turcja - Niemcy

11 października 2011:

Niemcy - Belgia

Turcja - Azerbejdżan

Kazachstan - Austria

Grupa B:

3 września 2010:

Armenia - Irlandia

Andora - Rosja

Słowacja - Macedonia

7 września 2010:

Irlandia - Andora

Rosja - Słowacja

Macedonia - Armenia

8 października 2010:

Armenia - Słowacja

Irlandia - Rosja

Andora - Macedonia

12 października 2010:

Armenia - Andora

Słowacja - Irlandia

Macedonia - Rosja

26 marca 2011:

Irlandia - Macedonia

Andora - Słowacja

Rosja - Armenia

4 czerwca 2011:

Armenia - Rosja

Słowacja - Andora

Macedonia - Irlandia

2 września 2011:

Irlandia - Słowacja

Andora - Armenia

Rosja - Macedonia

6 września 2011:

Rosja - Irlandia

Słowacja - Armenia

Macedonia - Andora

7 października 2011:

Armenia - Macedonia

Andora - Irlandia

Słowacja - Rosja

11 października 2011:

Irlandia - Armenia

Rosja - Andora

Macedonia - Słowacja

Grupa C:

11 sierpnia 2010:

Estonia - Wyspy Owcze

3 września 2010:

Słowenia - Irlandia Płn.

Estonia - Włochy

Wyspy Owcze - Serbia

7 września 2010:

Serbia - Słowenia

Włochy - Wyspy Owcze

8 października 2010:

Słowenia - Wyspy Owcze

Serbia - Estonia

Irlandia Płn. - Włochy

12 października 2010:

Wyspy Owcze - Irlandia Płn.

Estonia - Słowenia

Włochy - Serbia

25 marca 2011:

Słowenia - Włochy

Serbia - Irlandia Płn.

29 marca 2011:

Irlandia Płn. - Słowenia

Estonia - Serbia

3 czerwca 2011:

Wyspy Owcze - Słowenia

Włochy - Estonia

7 czerwca 2011:

Wyspy Owcze - Estonia

10 sierpnia 2011:

Irlandia Płn. - Wyspy Owcze

2 września 2011:

Słowenia - Estonia

Wyspy Owcze - Włochy

Irlandia Płn. - Serbia

6 września 2011:

Włochy - Słowenia

Serbia - Wyspy Owcze

Estonia - Irlandia Płn.

7 października 2011:

Irlandia Płn. - Estonia

Serbia - Włochy

11 października 2011:

Włochy - Irlandia Płn.

Słowenia - Serbia

Grupa D:

3 września 2010:

Francja - Białoruś

Rumunia - Albania

Luksemburg - Bośnia i Hercegowina

7 września 2010:

Albania - Luksemburg

Bośnia i Hercegowina - Francja

Białoruś - Rumunia

8 października 2010:

Albania - Bośnia i Hercegowina

Luksemburg - Białoruś

9 października 2010:

Francja - Rumunia

12 października 2010:

Białoruś - Albania

Francja - Luksemburg

25 marca 2011:

Luksemburg - Francja

26 marca 2011:

Bośnia i Hercegowina - Rumunia

Albania - Białoruś

29 marca 2011:

Rumunia - Luksemburg

3 czerwca 2011:

Białoruś - Francja

Rumunia - Bośnia i Hercegowina

7 czerwca 2011:

Białoruś - Luksemburg

Bośnia i Hercegowina - Albania

2 września 2011:

Luksemburg - Rumunia

Białoruś - Bośnia i Hercegowina

Albania - Francja

6 września 2011:

Rumunia - Francja

Bośnia i Hercegowina - Białoruś

Luksemburg - Albania

7 października 2011:

Bośnia i Hercegowina - Luksemburg

Francja - Albania

Rumunia - Białoruś

11 października 2011:

Francja - Bośnia i Hercegowina

Albania - Rumunia

Grupa E:

3 września 2010:

Szwecja - Węgry

Mołdawia - Finlandia

San Marino - Holandia

7 września 2010:

Węgry - Mołdawia

Holandia - Finlandia

Szwecja - San Marino

8 października 2010:

Węgry - San Marino

Mołdawia - Holandia

12 października 2010:

Finlandia - Węgry

Holandia - Szwecja

San Marino - Mołdawia

17 listopada 2010:

Finlandia - San Marino

25 marca 2011:

Węgry - Holandia

29 marca 2011:

Szwecja - Mołdawia

Holandia - Węgry

3 czerwca 2011:

San Marino - Finlandia

Mołdawia - Szwecja

7 czerwca 2011:

Szwecja - Finlandia

San Marino - Węgry

2 września 2011:

Finlandia - Mołdawia

Węgry - Szwecja

Holandia - San Marino

6 września 2011:

Finlandia - Holandia

San Marino - Szwecja

Mołdawia - Węgry

7 października 2011:

Holandia - Mołdawia

Finlandia - Szwecja

11 października 2011:

Szwecja - Holandia

Węgry - Finlandia

Mołdawia - San Marino

Grupa F:

3 września 2010:

Grecja - Gruzja

Izrael - Malta

Łotwa - Chorwacja

7 września 2010:

Gruzja - Izrael

Malta - Łotwa

Chorwacja - Grecja

8 października 2010:

Grecja - Łotwa

Gruzja - Malta

Izrael - Chorwacja

12 października 2010:

Grecja - Izrael

Łotwa - Gruzja

Chorwacja - Malta

26 marca 2011:

Gruzja - Chorwacja

Izrael - Łotwa

Malta - Grecja

4 czerwca 2011:

Grecja - Malta

Łotwa - Izrael

Chorwacja - Gruzja

2 września 2011:

Gruzja - Łotwa

Izrael - Grecja

Malta - Chorwacja

6 września 2011:

Malta - Gruzja

Łotwa - Grecja

Chorwacja - Izrael

7 października 2011:

Grecja - Chorwacja

Izrael - Gruzja

Łotwa - Malta

11 października 2011:

Gruzja - Grecja

Malta - Izrael

Chorwacja - Łotwa

Grupa G:

3 września 2010:

Czarnogóra - Walia

Anglia - Bułgaria

7 września 2010:

Bułgaria - Czarnogóra

Szwajcaria - Anglia

8 października 2010:

Czarnogóra - Szwajcaria

Walia - Bułgaria

12 października 2010:

Anglia - Czarnogóra

Szwajcaria - Walia

26 marca 2011:

Walia - Anglia

Bułgaria - Szwajcaria

4 czerwca 2011:

Czarnogóra - Bułgaria

Anglia - Szwajcaria

2 września 2011:

Walia - Czarnogóra

Bułgaria - Anglia

6 września 2011:

Anglia - Walia

Szwajcaria - Bułgaria

7 października 2011:

Czarnogóra - Anglia

Walia - Szwajcaria

11 października 2011:

Bułgaria - Walia

Szwajcaria - Czarnogóra

Grupa H:

3 września 2010:

Portugalia - Cypr

Islandia - Norwegia

7 września 2010:

Norwegia - Portugalia

Dania - Islandia

8 października 2010:

Portugaial - Dania

Cypr - Norwegia

12 października 2010:

Islandia - Portugalia

Dania - Cypr

26 marca 2011:

Cypr - Islandia

Norwegia - Dania

4 czerwca 2011:

Portugalia - Norwegia

Islandia - Dania

2 września 2011:

Cypr - Portugalia

Norwegia - Islandia

6 września 2011:

Islandia - Cypr

Dania - Norwegia

7 października 2011:

Portugalia - Islandia

Cypru - Dania

11 października 2011:

Norwegia - Cypr

Dania - Portugalia

Grupa I:

3 września 2010:

Liechtenstein - Hiszpania

Litwa - Szkocja

7 września 2010:

Czechy - Litwa

Szkocja - Liechtenstein

8 października 2010:

Czechy - Szkocja

Hiszpania - Litwa

12 października 2010:

Szkocja - Hiszpania

Liechtenstein - Czechy

25 marca 2011:

Hiszpania - Czechy

29 marca 2011:

Litwa - Hiszpania

Czechy - Liechtenstein

3 czerwca 2011:

Liechtenstein - Litwa

2 września 2011:

Litwa - Liechtenstein

3 września 2011:

Szkocja - Czechy

6 września 2011:

Hiszpania - Liechtenstein

Szkocja - Litwa

7 października 2011:

Czechy - Hiszpania

8 października 2011:

Liechtenstein - Szkocja

11 października 2011:

Hiszpania - Szkocja

Litwa - Czechy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama