Reklama

Reklama

ME w amp futbolu. Turcja ze złotym medalem

Reprezentacja Turcji zdobyła złoty medal, rozgrywanych w Krakowie, mistrzostw Europy w amp futbolu. W finale pokonała Hiszpanię 6-0.

Decydujące o "złocie" spotkanie miało jednostronny przebieg. Hiszpanie, którzy w półfinale pokonali biało-czerwonych 2-1, nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze zdecydowanym faworytem i obrońcą mistrzowskiego tytułu. Turcy wygrali wszystkie mecze. W całym turnieju strzelili 36 bramek, a stracili tylko dwie.

Polacy zdobyli brązowy medal, podobnie jak przed trzema laty. W meczu o trzecie miejsce pokonali 1-0 Rosję. Uznać to trzeba za sukces, choć marzeniem podopiecznych Marka Dragosza był awans do finału, szczególnie, że grali przed własną publicznością.

Polska po raz pierwszy była gospodarzem mistrzostw Europy w amp futbolu. Pierwotnie miały się one odbyć w 2020 roku, ale wówczas zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. Mecze rozgrywano na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Występy biało-czerwonych cieszyły się dużym zainteresowaniem, na trybunach dopingowało ich tysiące kibiców.

Reklama

Wyniki sobotnich spotkań ME w amp futbolu:

Finał: Turcja - Hiszpania 6-0

mecz o 3. miejsce: Polska - Rosja 1-0

mecz o 5. miejsce: Anglia - Włochy 4-0

mecz o 7. miejsce: Francja - Irlandia 1-0

mecz o 9. miejsce: Niemcy - Grecja 1-0

mecz o 11. miejsce: Gruzja - Ukraina 3-1

mecz o 13. miejsce: Izrael - Belgia 1-0.

Końcowa kolejność: 1. Turcja, 2. Hiszpania, 3. Polska, 4. Rosja, 5. Anglia, 6. Włochy, 7. Francja, 8. Irlandia, 9. Niemcy, 10. Grecja, 11. Gruzja, 12. Ukraina, 13. Izrael, 14. Belgia

gw/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje